Ndërlidhjet

Jerusalem: U vra një palestinez


Ushtarët izraelitë sot kanë vrarë një palestinez, duke thënë se ai nuk ishte ndalur në pikën e kontrollit në Bregun Perëndimor. Në automobilin e personit të vrarë nuk është gjetur armatim.

Agjencitë e lajmeve raportojnë se ky incident ndodhi disa orë para se në Nju Jork, presidenti amerikan të takohet me presidentin e Autoritetit palestinez, Mahmud Abas dhe kryeministrin izraelit, Benjamin Netanjahu, në përpjekje për rifillimin e negociatave për paqë.
XS
SM
MD
LG