Ndërlidhjet

Obama takohet me Abasin dhe Netanjahun


Presidenti amerikan Barak Obama është takuar me kryeministrin izraelit Benjamin Netanjahu dhe udhëheqësin e Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas. Takimi u zhvillua në Nju jork, kur tre liderët do marrin pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithsme të OKB-së.

“Bisedimet për statusin e përhershëm duhet të fillojnë shpejt. Ajo çfarë është më e rëndësishmja është fakti se duhet tu japim këtyre bisedimeve mundësinë që të jenë të suksesshme. Mesazhi im për të dy udhëheqësit është i qartë: Pavarësisht pengesave, historisë dhe mosbesimit ne duhet të gjejmë rrugën që të çon përpara”, tha Obama
XS
SM
MD
LG