Ndërlidhjet

Sot hapet Asambleja e Përgjithshme e OKB-sëLiderë të më shumë se 120 vendeve do të tubohen sot në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork ku fillon debati plenar në Asamblenë e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara.

Debatin do ta hapë sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-Moon.

I pari do të flasë presidenti i Brazilit Luis Inacio Lula da Silva, i ndjekur nga presidenti amerikan Barak Obama dhe lideri i Libisë Moamer Gadafi.

Në ditën e parë gjithashtu do të flasin presidenti rus Dimitri Medvedev dhe ai kinez Hu Xhintao.
XS
SM
MD
LG