Ndërlidhjet

Serbi: Gjenden armë afër kufirit me Maqedoninë


Policia e Serbisë tha se kanë gjetur një depo me municion në jug të vendit, apo sic njihet Lugina e Preshevës.

Agjencia Associated Press citon ministrin e brendshëm, Ivica Daçiqin, të ketë thënë se janaë gjetur armë automatike, raketa-hedhës, 16 granata, mina anti- tank dhe municion.

Daçiq tha se armët janë gjetur në një pjesë, në një pronë shtetërore rreth 300 metra larg kufirit me Maqedoninë, duke mos dhënë detaje tjera.
XS
SM
MD
LG