Ndërlidhjet

Një stuhi pluhuri godet Australinë


Stuhia më shkatërruese në dekada e pluhurit e ka përfshirë Australinë lindore, duke e mbuluar Sidnein me re të kuqe të pluhurit.

Zyrtarët shëndetësorë u kanë sugjeruar banorëve që të qëndrojnë brenda, ndërsa dukshmëria e dobët ka shkaktuar tollovi në trafik dhe udhëtimet ajrore.

Pluhuri u shkaktua nga era e fuqishme që solli tone të tëra dheu nga shkretëtira e Australisë.
XS
SM
MD
LG