Ndërlidhjet

Rusi: Zjarri mbyt një, lëndon dhjetëra


Një person është mbytur dhe dhjetëra tjerë janë lënduar kur një shpërthim shkatoi një zjarr të madh në një depo fishekzjarresh në Rusinë jugore.

Agjencia e lajmeve Interfax tha se 33 njerëz janë lënduar, ndërsa RIA- Novisti raporton për 54.

Shkaku i shpërthimit nuk dihet.

Zjarret vdekjeprurëse janë të rëndomta në Rusi dhe shpesh shkaktohen nga problemet me infrastrukturën e vjetër të kohës sovjetike.
XS
SM
MD
LG