Ndërlidhjet

Serbi: Filloi gjykimi ndaj 17 shqiptarëveKa filluar në Beograd gjykimi ndaj 17 shqiptarëve. I ashtuquajturi grupi i Gjilanit akuzohet për vrasje, dhunime dhe tortura të civilëve serbë në vitin 1999.

Nëntë nga të akuzuarit u arrestuan në fund të vitit të kaluar në Luginën e Preshevës, kurse tetë të tjerë po gjykohen në mungesë.
XS
SM
MD
LG