Ndërlidhjet

Olmert përballet me gjyqin


Sot nis procesi gjyqësor kundër ish kryeminsitrit izraelit Ehud Olmert, i akuzuar për korrupsion.

Akuzat lidhen me kohën sa ishte prefekt dhe ministër i Industrisë e Tregtisë, para se si kryetar i partisë se qendrës Kadima, të bëhej lider i Izraelit në vitin 2006.
XS
SM
MD
LG