Ndërlidhjet

KS diskuton krizën në Honduras


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara mblidhet sot për të diskutuar krizën politike në Honduras dhe të ardhmen e presidentit të dëbuar Manuel Zelaja.

Të hënën, ai u kthye në vendin e tij dhe kërkoi strehim në ambasadën e Brazilit, duke çuar në konfrontim të tensionuar mes mbështetësve dhe kundërshtarëve.

Këtë javë, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, Brazili kërkoi nga Këshilli që të mblidhet urgjentisht për të diskutuar krizën.
XS
SM
MD
LG