Ndërlidhjet

Pakistan: Dy shpërthime vrasin 13 vetëTë paktën 13 persona kanë humbur jetën në dy sulme vetëvrasëse me vetura bombë në veri-perëndim të Pakistanit.

Shtatë persona raportohet të jenë vrarë dhe dhjetëra të jenë plagosur në shpërthimin në qytetin e Peshavarit.

Ndërsa, një sulmues taliban vetëvrasës, ka goditur me kamionin e mbushur me eksploziv, një stacion policor në Banu, po ashtu në veri-perëndim të Pakistanit, duke vrarë 6 dhe plagosur 30.
XS
SM
MD
LG