Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmi vetëvrasës–katër të vrarëPolicia pakistaneze tha se katër persona anti-talibanë janë vrarë sot nga një sulm vetëvrasës me makinë-bombë në pjesën veriperëndimore të Pakistanit.

Sulmuesi me makinën e tij të mbushur me materie shpërthyese e ka goditur automobilin në të cilin gjendej lideri fisnor pro qeveritar, Abduh Hakim, dhe tre të tjerë.

Incidenti ndodhi në Baka Khel, afër kufirit me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG