Ndërlidhjet

Presidenti i Pakistanit do takohet me PapënPresidenti i Pakistanit Asif Ali Zardari mbërriti sot në Romë për një vizitë tre ditore, ku do të takojë liderët italianë dhe Apapa Benedeiktin XVI.

Zardari nesër do të bisedojë me presidentin e Italisë, Xhorxho Napolitano dhe ministrin e Jashtëm Franko Fratini.

Burime të Pakistanit thanë se të mërkurën Zardari do të takohet me kryeministrin Silvio Berluskoni dhe kryetarin e parlamentit.
XS
SM
MD
LG