Ndërlidhjet

Vriten 40 talibanë në AfganistanMarincat amerikanë dhe ushtarët afganë kanë vrarë 40 luftëtarë talibanë në perëndim të Afganistanit, transmetoi AFP.

Ushtria e Afganistanit ka thënë se operacioni i përbashkët me amerikanët është zhvilluar në pjesën perëndimore të vendit.

XS
SM
MD
LG