Ndërlidhjet

Kabul: Mina godet autobusin, vriten 30Ministria e Brendshme tha se të paktën 30 civilë janë vrarë në provincën e Kandaharit, ndërsa autobusi me të cilin po udhëtonin shkeli në një bombë të vënë në rrugë.

Ministria tha se në mesin e të vdekurve janë 10 fëmijë dhe 7 femra.

Ministria tha se 39 të tjerë janë plagosur.

Zyrtarët fajësuan luftëtarët talibanë për vendosjen e bombës.
XS
SM
MD
LG