Ndërlidhjet

Barro: Heqja e vizave-thelbësore për integrimKomisionari i Bashkimit Evropian për drejtësi, Zhak Barro ka thënë se një delegacion i BE-së do të bëjë kontroll në muajin e ardhshëm për të parë nëse vendet e Ballkanit kanë përmbushur kushtet e nevojshme për regjim të lirë vizash.

Barro ka thënë se heqja e vizave është hapi thelbësor në rrugën e rajonit ka integrimi në BE.

Barro ka bërë këto komente në Mal të Zi, ku ka shkuar pas vizitës së tij në Serbi.

Këto dy shtete dhe Maqedonia pritet të marrin dritën jeshile për lëvizje të lirë në BE, që nga janari.
XS
SM
MD
LG