Ndërlidhjet

Sot niset turisti i shtatë në gjithësiSot nga baza kozmike në Bajkonur të Kazakistanit do të niset turisti i shtatë në gjithësi.

Gaj Laliberte, një miliarder nga Kanadaja, themelues i një kompanie zbavitëse, pritet të lansohet me raketën Sojuz, bashkë me dy astronautët, amerikanin Xhefri Uilliams dhe rusin Maksim Surajev.
XS
SM
MD
LG