Ndërlidhjet

Kabul: Vritet një ushtar amerikan dhe 22 talibanëNjë ushtar amerikan është vrarë nga shpërthimi i një bombe në Afganistanin lindor.

Zëdhënësja e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara e konfirmoi vdekjen dhe tha se sulmi ka ndodhur në provincën Khost.

Në zhvillime tjera, ministria e brendshme tha se 22 militantë talibanë janë vrarë dje pasdite në një betejë katër orëshe në provincën qendrore Farah.
XS
SM
MD
LG