Ndërlidhjet

Indonezi: Nga tërmeti humbën jetën qindra vetëNjë tërmet i ri ka goditur gjatë natës pjesën perëndimore të Indonezisë, ndërsa nga goditja e parë kanë humbur jetën qindra vetë.

Agjencitë japin të dhëna të ndryshme për numrin e viktimave të tërmetit. Disa raportojnë për 200 vetë, që e kanë humbur jetën, ndërsa disa të tjera, duke u mbështetuir në kumtesën e Ministrisë për çështje sociale, raportojnë për 464 persona, që kanë humbur jetën.

Tërmeti ka shkatuar edhe zjarre, i ka dëmtuar shumë rrugët, rrjetin elektrik dhe telekomunikimet në vendin Padangu, qytet me afro 900 mijë banorë në ishullin Sumatra.
XS
SM
MD
LG