Ndërlidhjet

Ministrat francezë vizitojnë MoskënMinistri francez i Mbrojtjes dhe ai i jJshtëm po zhvillojnë bisedime me homologët e tyre rusë në Moskë.

Ministri i Jashtëm Bernar Kushner dhe ai i Mbrojtjes Herve Morin do të takohen edhe me presidentin Dimitri Medvedev.

Bisedimet pritet të fokusohen në çështje të sigurisë.

Takimet në Moskë ishin caktuar më herët, por ato konicidojnë me bisedimet në Gjenevë mes Iranit dhe gjashtë fuqive botërore, përfshirë Rusinë e Francën, mbi programin iranian bërthamor.
XS
SM
MD
LG