Ndërlidhjet

Sot shpallet qyteti fitues i Olimpiadës 2016Qyteti që do të organizojë Lojërat Olimpike verore 2016 do të shpallet sot.

Katër qytete janë në garë: Çikago, Tokio, Madridi, dhe Rio de Zhaneiro.

Për të mbështetur ofertën e tyre, presidenti amerikan Barak Obama, kryeministri japonez Jukio Hatojama, mbreti Karlos i Spanjës dhe presidenti i Brazilit Luis da Silva, pritet të jenë në Kopnehagë, kur Komiteti Ndërkombëtar Olimpik vendos për fituesin.
XS
SM
MD
LG