Ndërlidhjet

Turqi: Arrestohen 17 persona


Policia turke ka dënuar 17 persona.

Ata dyshohen se kanë lidhje me një grup ekstremist të majtë, që planifikonte sulme terroriste dhe sabotim të reformave që i japin më shumë të drejta pakicës kurde.
XS
SM
MD
LG