Ndërlidhjet

Rusi: Vritet një polic dhe plagosen dy të tjerëNjë polic është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në sulme të ndara në republikat e Kaukazit Verior në jug të Rusisë.

Autoritetet thanë se polici e ka humbur jetën në kryeqytetin e Çeçenisë, Grozni.

Në ingushetinë fqinje, dy policë u hospitalizuan pasi automjeti i tyre u hodh në erë nga një mjet shpërthyes.
XS
SM
MD
LG