Ndërlidhjet

Karamanlis pranon humbjen, jep dorëheqjenKryeministri aktual grek, Kostas Karamanlis ka pranuar humbjen në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën të djelën.

Socialistët e kryesuar nga Georgios Papandreu fituan me një diferencë prej 7% ndaj të djathtëve që janë aktualisht në pushtet.

Karamanlis njoftoi dhe tërheqjen nga kreu i partisë së tij.
XS
SM
MD
LG