Ndërlidhjet

SHBA: Sot fillon vaksinimi kundër H1N1Vendet e pasura duhet të prodhojnë më shumë vaksina, në mënyrë që dhe vendet e varfra të kenë në dispozicion sasinë e nevojshme të vaksinave kundër gripit të derrit.

Zyrtarë të Kombeve të Bashkuara thanë se derisa virusi H1N1 ka filluar të godasë duhet të merren më shumë masa në vendet në zhvillim, pasi ato kanë sisteme shëndetësore më të dobëta.

Nga sot në Shtetet e Bashkuara fillon vaksinimi kundër gripit të derrave. Të parët që do të vaksinohen janë punonjësit shëndetësorë në shtetet e Indianas dhe Tenesisë.
XS
SM
MD
LG