Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmi vetëvrasës – 6 të vrarë


Nga një sulm vetëvrasës me bombë, sot në qytetin Hadita të Irakut, janë vrarë së paku 6 vetë dhe janë plagosur më se 15 të tjerë, ka njoftuar policia.

Incidenti ndodhi kur një person, në një funeral në Hadita, që është 190 kilometra në perëndim të Bagdadit, e aktivizoi eksplozivin.

Ka shqetësime se numri i viktimave mund të rritet.
XS
SM
MD
LG