Ndërlidhjet

Stamboll: Policia i shpërndau protestuesit


Policia e Turqisë ka përdorë topa uji për t’i shpërndarë qindra njerëz, që protestonin kundër takimeve vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore në Stamboll.

Protesta ishte shpërndarë qindra metra nga vendet ku mbahen takimet.

Mbledhjet vjetore të FMN-së dhe BB-së përfundojnë nesër.
XS
SM
MD
LG