Ndërlidhjet

Irak: 9 të vdekur nga shpërthimi në tregPolicia e Irakut dhe zyrtarët thanë se të paktën nëntë njerëz e kanë humbur jetën kur një automjet bombë shpërtheu në një treg të hapur në perëndim të Bagdadit.

Shpërthimi ndodhi kur automjeti i parkuar u hodh në erë me eksploziv në një treg të hapur në qytetin Falluxha, 65 km në peërndim të kryeqytetit irakian.

Të paktën njëzet vetë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG