Ndërlidhjet

NASA zbulon edhe një unazë rreth SaturnitTeleskopi i Agjencisë Amerikane të Hapësirës, ka zbuluar unazën më të madhe të paparë ndonjë herë rreth planetit të Saturnit, njoftoi NASA.

Laboratori theksoi se unaza ndodhet larg, por megjithate brenda sistemit të Saturnit, dhe përbëhet nga grimca të vogla akulli dhe pluhuri.
XS
SM
MD
LG