Ndërlidhjet

Klinton: Rusia ka dështuar në rastin PolitkovskajaSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton tha se dështimi i autoriteteve ruse për t’i ndëshkuar vrasësit e gazetares Ana Politkovskaja e minojnë përpjekjet për forcimin e sundimit të ligjit, llogari-dhënien e qeverisë dhe luftimin e korrupcionit në Rusi.

Klinton i tha këto përmes një deklarate që lëshoi në tre vjetorin e vrasjes së gazetares ruse, një kritike e pakompromis e Kremlinit, dhe i nxorri në dritë abuzimet me të drejtat e njeriut në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG