Ndërlidhjet

Tajfuni i fuqishëm goditi JaponinëNjë tajfun i fuqishëm e ka goditur ujdhesën më të madhe të Japonisë, duke lënë të paktën dy të vdekur përpara se të drejtohet kah Paqësori.

Erërat e forta dhe shirat e mëdha të tajfunit Melor i detyruan mijëra njerëz të braktisin shtëpitë, dhjetëra mijëra njerëz mbetën pa energji elektrike.

Tajfuni, stuhia më e madhe tropikale prej vitit 2007, gjithashtu çrregulloi qindra fluturime dhe bëri që të mbyllen disa fabrika.
XS
SM
MD
LG