Ndërlidhjet

GJND: Serbia do të flasë e paraGjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka vendosur që Serbia të flasë e para në seancën dëgjimore rreth ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës. Seancat dëgjimore, që do të fillojnë në dhjetor do të zgjasin nëntë ditë.

Gjykata Ndërkombëtare bëri të ditur se 30 shtete dhe autorët e shpalljes së pavarësisë, që nënkupton Qeverinë e Kosovës, do të flasin gjatë seancave dëgjimore.

Gjykatës do t’i duhen muaj që të japë vendimin.
XS
SM
MD
LG