Ndërlidhjet

Fuqitë aziatike kërkojnë bisedimeKina, Koreja e Jugut dhe Japonia do të kërkojnë një fillim më të shpejtë të bisedimeve gjashtëpalëshe me Korenë e Veriut. Bisedimet do të fokusohen në synimet e Penjanit për prodhimin e armëve bërthamore.

Lajmi u bë i ditur pas takimit në Pekin mes kryeministrave të Kinës e Japonisë me presidentin e Koresë së Jugut.

Në bisedimet gjashtëpalëshe janë të përfshira dhe Shtetet e Bashkuara e Rusia.
XS
SM
MD
LG