Ndërlidhjet

Obama risheh stratgjinë ndaj AfganistanitShtëpia e Bardhë njofton se presidenti Barak Obama ka zhvilluar bisedime me këshilltarët kryesorë lidhur me strategjinë e re në Afganistan.

Bisedimet zhvillohen në kohën kur komandantët ushtarakë amerikanë në Afganistan kërkojnë deri në 40 mijë trupa shtesë. Gjenerali amerikan Steinli MekKristël ka përsëritur disa herë, në në takime të mbyllura dhe në publik, se pa trupa shtesë fitorja enë Afganistan është në rrezik.
XS
SM
MD
LG