Ndërlidhjet

Tiranë: Protesta të opozitësMbrëmjen e sotme opozita do të protestojë nën motot “Dua të shoh votën time” dhe “Demokracia në rrezik”. Protesta është organizuar nga Partia Socialiste, e cila kërkon rinumërimin e një numri kutish votimi nga zgjedhjet e 28 qershorit. Së bashku me PS-në do të protestojnë dhe një numër faktorësh politikë të majtë, grupe interesi dhe përfaqësues të shoqërisë civile.

Partia Socialiste nuk ka hyrë në Kuvendin e dalë nga zgjedhjet e 28 qershorit.
XS
SM
MD
LG