Ndërlidhjet

Protesta në Shën PetërsburgRreth 3000 rusë kanë protestuar kundër planit kundërthënës të gjigantit shtetëror energjetik, Gasprom rreth ndërtimit të një rrokaqielli në Shën Petërsburg.
Demonstruesit bartnin pankartat ku shkruanin “Gasprom shko në shtëpi” dhe Historia më e keqe se paraja” .

Shumica kanë shprehur zemërim pas vendimit të zyrtarëve komunal të ngritjes së rrokaqiellit 403 katësh të quajtur “Qendra Okta”. Kjo sipas tyre do ta dëmtojë imazhin historik të qytetit.
XS
SM
MD
LG