Ndërlidhjet

Putini viziton KinënKryeministri rus Vladimir Putin fillon sot një vizitë tre ditore në Kinë. Putini do të takohet me zyrtarët më të lartë kinezë dhe do të marrë pjesë në takimin e sigurisë së vendeve të Azisë qëndrore.

Kina dhe Rusia pritet të nënshkruajnë disa marrëveshje, mes të cilave dhe ngritja e një hekurudhe të shpejtësisë së lartë mes dy vendeve.
XS
SM
MD
LG