Ndërlidhjet

Rusi-Kinë, 34 marrëveshjeKryeministri rus Vladimir Putin filloi vizitën tre ditore në Kinë. Putini do të nënshkruajë 34 marrëveshje, përfshi dhe kredinë prej 500 milionë dollarësh për projektet në fushën e energjisë, transportit dhe ndërtimeve.

Putini do të marrë pjesë dhe në takimin e sigurisë të vendeve të Azisë Qëndrore.
XS
SM
MD
LG