Ndërlidhjet

Erdogan: Politika jashtë futbollit



Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, u bëri thirrje tifozëve të futbollit që ta lënë anash politikën gjatë ndeshjes ndërmjet Turqisë dhe Armenisë, e vlefshme për kualifikimet në Botërorin 2012.

Presidenti i Armenisë, Serzh Sarkasian e ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në ndeshjen e nesërme.

Të shtunën, dy vendet nënshkruan marrëveshje për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike dhe hapjen e kufijve pas një shekulli armiqësie.
XS
SM
MD
LG