Ndërlidhjet

Irak: Vriten 8 vetë nga shpërthimiZyrtarë të policisë së Irakut thanë se tetë njerëz janë vrarë dhe dhjetë janë plagosur nga shpërthimi në një treg në veri të kryeqytetit irakian.

Bëhet e ditur se shpërthimi ka ndodhur sot në qytetin Buhriz të provincës Dijala, rreth 60 km në veri të Bagdadit.

Detaje tjera nuk janë bërë publike.
XS
SM
MD
LG