Ndërlidhjet

Obama: Qëllimi kryesor, çrrënjosja e Al KaidësPresidenti Barak Obama dhe zyrtarët më të lartë të administratës do të bëjnë sot edhe një rishikim të strategjisë amerikane në Afganistan dhe rajonin e Pakistanit.

Obama tha se pret që vendimin për dërgimin eventual të mijëra trupave shtesë amerikane në këtë vend ta marrë në “javët e ardhshme”.

Ai tha se qëllimi kryesor i çdo politike të re do të jetë çrrënjosja e Al Kaidës dhe “aleatëve ekstremistë” të saj.
XS
SM
MD
LG