Ndërlidhjet

Britania rrit praninë në AfganistanKryeministri britanik Gordën Braun ka pranuar në parim të dërgojë 500 trupa shtesë në Afganistan. Braun tha para Parlamentit se trupat do të dërgohen vetëm nëse kanë paisjet e nevojshme dhe nëse vendet e tjera aleate rrisin praninë ushtarake në Afganistan.

221 trupa britanike kanë humbur jetën që nga ndërhyrja e vitit 2001 në Afganistan.
XS
SM
MD
LG