Ndërlidhjet

1.5 milion fëmijë në vit vdesin nga diarreja1.5 milion fëmijë nën moshën pesë vjeçare humbin jetën çdo vit nga diarreja. Lajmi u bë i ditur nga UNICEF-i, i cili nisi fushatën kundër sëmundjes.

Agjencia e OKB-së për fëmijët ka filluar një plan shtatë-pikësh, për të parandaluar dhe mjekuar diarrenë te fëmijë
XS
SM
MD
LG