Ndërlidhjet

26 tetor, nis gjyqi i KaraxhiqitUdhëheqësi i serbëve të Bosnjës gjatë luftës së viteve ’90-të Radovan Karaxhiq do të dalë në gjyq më 26 tetor, njoftoi Gjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë.

Gjykata e Hagës do të gjykojë Karaxhiqin për akuzat e gjenocidit dhe krimeve kundër njerëzimit.
XS
SM
MD
LG