Ndërlidhjet

SHBA: Dhoma vendos për sanksione kundër Iranit


Dhoma Përfaqësuese e Kongresit të Shteteve të Bashkuara e ka miratuar legjislacionin për rritjen e presionit ekonomik ndaj Iranit për shkak të programit të tij kundërthënës atomik.

Kjo masë u miratua me 414 vota për dhe 6 kundër, por ajo duhet të konfirmohet edhe në Senat, para se të dërgohet te presidenti Barak Obama për nënshkrim.
XS
SM
MD
LG