Ndërlidhjet

Obama i shqetësuar për sulmet në Pakistan


Shtëpia e Bardhë njoftoi sot se presidenti amerikan, Barak Obama, është i shqetësuar për humbjen e jetëve nga sulmet e reja militante në Pakistan.

Zëdhënësi Bill Barton tha se sulmet treguan “edhe njëherë se militantët në Pakistan kërcënojnë si Pakistanin ashtu edhe Shtetet e Bashkuara”.

Sot më herët, presidenti Obama ka nënshkruar legjislacionin për shumën prej 7.5 miliradë dollarësh për ta ndihmuar luftën e Pakistanit kundër ekstremistëve dhe për ta forcur pushtetin civil.
XS
SM
MD
LG