Ndërlidhjet

Irak: 11 të vrarë nga sulmi vetëvrasës në Mosul


Së paku 11 vetë janë vrarë dhe afro 60 të tjerë janë plagosur sot nga një sulm vetëvrasës në pjesën veriore të Irakut.

Policia njoftoi se një person, e aktivizoi eksplozivin në trupin e tij, brenda një xhamie sunite në qytetin Talafar afër Mosulit, derisa po bëhej falja e xhumasë.
XS
SM
MD
LG