Ndërlidhjet

Dështon votimi i parë për marrëveshjenKuvendi i Kosovës nuk e ratifikoi marrëveshjen për demarkacionin e kufirit mes Kosovës e Maqedonisë, të miratuar mbrëmë nga qeveritë në Prishtinë dhe Shkup.

Kuvendi nuk arriti të mbledhë 80 votat e nevojshme për të ratifikuar marrëvshjen, meqë pro votuan 67 deputetë, 7 ishin kundër, ndërsa 9 abstenuan.

Aktualisht po mbahet një takim mes kryetarit të Kuvendit të Kosoëvs dhe shefave të grupeve parlamentare.

Pritet që seanca e Kuvendit të vazhdojë sërish pas këtij takimi.
XS
SM
MD
LG