Ndërlidhjet

Anija kozmike ruse arriti në Stacionin Ndërkombëtar


Një anije kozmike ruse, ka arritur në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë.

Kjo anije ka bartur afro 2.5 tonë mallra, përfshirë karburante, ujë dhe pajisje shkencore.

Anija ruse u lansua të enjten nga qendra kozmike në Bajkonur të Kazakistanit.
XS
SM
MD
LG