Ndërlidhjet

Irak: Nga një sulm – të vrarë dhe të plagosur


Së paku një civil është vrarë dhe nëntë të tjerë janë plagosur nga një sulm me bombë në qytetin Iskenderia, që gjendet 100 kilometra në jug të Bagdadit.

Policia njoftoi se nga shpërthimi u shkatërruan disa shitore dhe automobilat në afërsi.
XS
SM
MD
LG