Ndërlidhjet

Jeremiq: Maqedonia i rrezikon raportet me Serbinë


Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, tha sot se vendimi i qeverisë së Maqedonisë për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën, do t’i rrezikoj raportet Beograd – Shkup, në momentin kur ato kanë filluar të përmirësohen me iniciativën e Serbisë.

“Konsiderojmë se ky vendim është për keqardhje”, u tha Jeremiq gazetarëve në Beograd dhe theskoi se një vendim i tillë i Shkupit do të ketë pasoja.
XS
SM
MD
LG